Post image
Yol ayrımı gösterimde

yol-ayrimi-filmi-gosterime-giriyor-10212841
Yol Ayrımı uzun süren bekleyişten sonra 10 Kasım günü  izleyicileriyle buluştu. Şener Şen, Mert Fırat, Rutkay Aziz gibi deneyimleri isimleri biraraya getiren Yol Ayrımı sinemaseverler tarafından merakla bekleniyordu. Filmin izleyiciyle buluşması öncesi bir çok ünlünün katıldığı gecede Yol Ayrımı filminin galası gerçekleştirildi.

Usta oyuncu Şener Şen’in başrolünü oynadığı Yavuz Turgul‘un yönetmenliğini gerçekleştirdiği Yol Ayrımı 7 yıl sonra iki büyük ismi yeniden biraraya getirdi. Önceki akşam ünlülerin akın ettiği galada Şener Şen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Av Mevsimi“nin ardından 7 yıl sonra ilk defa beğeneceği bir senaryo geldiği için bu filmde rol aldığını söyledi.

Yavuz Turgul’un katılmadığı gecede, çok kıymetli bir ekiple çalıştıklarını aktaran Şen, “Yavuz Bey çok titiz olduğu için hazırlık çok önceden oldu. Biz de pek alışık olunmayan bir yöntem izledik, 1,5 ay kadar prova yaptık çekimden önce. Neredeyse bir tiyatro oyununun sahneye konması gibi hazırlık oldu. 2 ay da çekimler sürdü” diye konuştu.

Galaya katılan Cem Yılmaz ise filmi daha önce izleme şansı bulduğunu ve bu filmin sinema salonlarına kalite getireceğine inandığını ifade etti.

Yol Ayrımı’nda Rutkay Aziz, Nihal Yalçın, Tilbe Saran, Ruhsar Öcal ve Defne Kayalar gibi başarılı oyuncular rol alıyor.

Görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak’ın üstlendiği filmin müziklerini ise Anjelika Akbar yaptı.

fft16_mf10212828

Yol Ayrımı filminin konusu ise şöyle;

Mazhar, hayatını babasından devraldığı teskstil imparatorluğunu büyültmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez. Fakat Mazhar’ın yaşadığı trafik kazası birçok şeyi değiştirir. Kaza Mazhar’ın hayata yeniden tutunmasını sağlar. Belki böylece geçmişten bugüne fark etmeden taşıdığı ağır yükten de kurtulabilecektir. Bu değişim tabii ki kolay olmayacaktır. Karşılaştığı yol ayrımında, ailesi önünde bir engel olarak beklemektedir. Mazhar Kozanlı, yaptığı tercihin bedelini ödemek ya da pes etmekle karşı karşıya kalacaktır. Çıktığı bu yolda yeni dostlar ve mekânlar bulacak, yolu Nur’un Gemisi ve tayfasıyla da kesişecektir.

(milliyet.com.tr, 09.11.2017)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN