Post image
İki dev isim aynı filmde buluştu

İyi-Adamlar-resim-1

7 yeni film sinemaseverlerle buluştu. Ryan Gosling ve Russell Crowe’un başrollerini paylaştığı “İyi Adamlar”, iki özel dedektifin eski bir film yıldızının şüpheli intiharını araştırmasını konu alıyor.

Türkiye’deki sinema salonlarında geçen hafta 2’si yerli 7 film vizyona girdi. Doğa Can Anafarta’nın yönettiği ve Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk ile Doğuş Gün Demir’in oynadığı “Alamet-i Kıyamet: Tarikat” izleyici ile buluştu. Filmde, Çubukçuoğlu’nun canlandırdığı, hamile olan ve tuhaf komşularıyla garip bir apartmanda yalnız yaşayan Elif karakterinin hayatının bazı olaylar nedeniyle karabasana dönmesi anlatılıyor. Korku türündeki film, 1999 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan gizemli olaylara farklı bir bakış açısından bakıyor.

MİSAFİR

Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu ile Hale Akınlı’nın oynadığı filmin yönetmenliğini Mehmet Eryılmaz yaptı. İlk filmi “Hazan Mevsimi: Bir Panayır Hikayesi”nin yanı sıra dramatik belgesel filmlere imza atan Mehmet Eryıl maz, ikinci uzun metraj filmi olan “Misafir”in senaryosunu da kendi kaleme aldı. Anne kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işleyen ve aile içi cinsel taciz meselesini alt hi kaye bağlamında ele alan film, genel planda hayata tutunamayan insanların hikayesini anla tıyor.

081436.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

İYİ ADAMLAR

Shane Black’m yönettiği filmde, Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice ile Matt Bomer oynu yor. 70’lerde Los Angeles’ta geçen ve iki özel dedektifin macerasını konu alan film özetle şöyle: “Los Angeles’ta, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir film yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki özel dedektif kendilerini yüksek statüdeki devlet yetkililerinin hedefinde bulurlar.”

YAKIŞIKLI ROCKY

Nishikant Kamat’m yönettiği gerilim ve aksiyon türündeki film, Goa’da işlettiği dükkanıyla mütevazı bir yaşam süren “Rocky” lakaplı Kabir Ahlawat’m, 8 yaşındaki Alamet-i Kıyamet: Tarikat bir kızı kaçıran uyuşturucu mafyasıyla girdiği intikam odaklı mücadeleyi konu ediniyor. 2014 yapımı Hollyvvood filmi “John Wick”in baz alındığı ve Bollywood draması ögeleriyle süslenmiş bu Hint yapımının başrollerinde John Abraham ile çocuk oyuncu Diya Chahvad’ın yanı sıra yardımcı rollerde Shruti Haasan, Nishikant Kamat ve Sharad Kelkar yer alıyor.

basimin-belasi-tumbledown-2016-turkce-altyazili-fragman_9207292-1819_1280x720

BAŞIMIN BELASI

Başrollerini Jason Sudeikis ve Rebecca Hall’un paylaştığı filmde ikiliye, Joe Manganiello, Dianna Agron ve Blythe Danner gibi oyuncular eşlik ediyor. Ünlü bir müzisyen olan eşini kaybetmenin acısını atlatamamış genç bir gazetecinin, eşinin hayatını anlatan bir biyografi kaleme almaya niyetlenmesinin ardından; New York’tan genç kadının yaşadığı kasabaya gelen bir üniversite hocasının da aynı amaçla müzisyenin hayatıyla ilgilenmesi ile ikili arasında oluşan bağı anlatan filmin yönetmen koltuğunda Sean Mewshaw bulunuyor.

ANNEMLE GEÇEN YAZ

Brezilya sinemasının tanınan yönetmenlerinden Arma Muylaert’in beyazperdeye taşıdığı filmde Camila Mardila, Karine Teles, Lourenço Mutarelli ile Michel Joelsas oynuyor. Aile, iktidar ve sevgiye dair mizahla harmanlanan traji-komik filmin hikayesi özetle şöyle:

“Val, işini ciddiye alan bir hizmetçidir. Kızı Jessica’yı yetiştirmeleri için Brezilya’nın kuzeyindeki akrabalarının yanına bırakan Val, Sao Paulo’da zengin bir ailenin yanında sevgi dolu bir dadı olarak çalışmaktadır. Jessica 13 yıl sonra annesini ziyarete geldiğinde, annesinin ailenin yanında bir köle gibi çalışmasından rahatsız olur ve tepki gösterir. Bu beklenmedik tutumundan evdeki herkes etkilenmeye başlar.”

7. GÜN

Kelvin Tong’un yönettiği filmin başrollerini Elizabeth Rice ve Matthew Settle paylaşıyor. Korku türündeki film, başarılı bir gazetecilik geçmişi olan genç bir kızın, kız kardeşinin esrarengiz ölümü üzerine Singapur’a gitmeye karar vermesi ve ardından karşılaştığı gizem dolu olaylar konu ediliyor. (AA)

(Başkent Gazetesi, 21.05.2016)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN