Post image
Bir aileyi cayır cayır yaktılar

nijerya

Nijerya’nın Zamfara Eyaletinde islam dinine küfür edildiği1 iddiası sekiz kişilik Müslüman bir ailenin yakılarak öldürülmesine neden oldu…

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya’nın Zamfara eyaletinde İslam dinine küfür ettiği ileri sürülen Abdu Gusau Polytechnic okulu öğrencisi Hıristiyan bir genç öfkeli Müslüman öğrenciler tarafından linç edilmeye çalışıldı.

Kızgın kalabalıl tarafından linç edil mek istenen genç yoldan geçmekte olan ve kendi de Müslüman olan Tajudeen isimli kişi taraf

ından arabasına alınarak kurtarıldı ve hastaneye götürüldü.

Kurbanlarının ellerinden alınmasına sinirlenen öfkeli kalabalık bu sefer de, genci kurtaran Tajudeen’ın evini içindeki sekiz kişiyle yakarak ölmelerine neden oldu.

nij

Adalet sözü verildi

Nijeıya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari, olayla ilgili açıklamasında, sekiz kişinin yakılarak öldürülmesini lanetlediğini söyledi ve kurbanlar ve yakınlarına adalet sözü verdi.

Saldırıda yakılarak öldürülenlerin cenaze törenine katılan Eyalet Valisi Alhaji Abdulaziz Yari de, olayın arkasındaki suçluların mutlaka bulunarak adalet önüne çıkarılacaklarını söyledi.

(Yurt gazetesi, 25.08.2016)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN