Post image
Alaycı Kuş’u beklerken

120711-hunger-games.h2Kasım ayında vizyona girecek olan Açlık Oyunları: Alaycı Kuş‘un fragmanı yayınlandı. Katnis‘in inanılmaz macerası devam ederken, bölgeler arası kavganın sonu merak ediliyor.

Açlık oyunları adlı romandan filme uyarlanan serinin Alaycı Kuşl’i Kasım ayında sinema severlerin karşısına çıkacak Bu bölümün fragmanı Amerika San Diegoda düzenlenen Comic Con fuarında gösterildi.

Yönetmenliğini, Francis Lawrence‘in üstlendiği filmin başrolünde serinin diğer filmlerinde olduğu gibi Jennifer Lawrence ve Josh Hutcherson var. Ayrıca Liam Hemsworth, Julianne Moore ve Philip Seymour Hoffman da rol aldılar.

Geçtiğimiz Şubat ayında hayatını kaybeden Philip Seymour Hoffman’a filmin fragmanında da yer verildi.

409554.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxFilmin konusuna gelince, Katniss Everdeen, 12. Bölge’nin tamamen yıkıma uğradığını öğrendiğinde neler olup bittiğini görebilmek için oraya geri döner. Karşılaştığı manzara ise tam anlamıyla dehşet vericidir. Kazananların kaldıkları evler dışında her şey harabeye dönmüş, insanlar artık yeraltında yaşamaya başlamış ve hükümetin ölümcül politikasının karşısında hayatta kalmak için mücadele etmeye başlamışlardır.

Nükleer silahların dahi söz konusu olduğu bu atmosferde, Katniss gerçekten de protesto hareketinin yüzü olmaya başlar ve bu sorumluluğu bir türlü kabullenemez. Yükselen bu isyan dalgasının içerisinde yer alamamasının nedenlerinden en önemlisi de Peeta’nın hayatının tehlikede olmasıdır.

(Milat. 02.08.2014)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN